Wczoraj wspominaliśmy o świetnie spędzonym wtorkowym poranku więc dziś przekażemy Wam trochę szczegółów.
Na zaproszenie Dr inż. Joanny Ciborskiej uczennice i uczniowie olsztyńskiej SMS ZSO nr 5 Mistrzostwa Sportowego imienia Mariana Grzegorza Bublewicza wraz z trenerami wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej UWM, które koordynowała i prowadziła Marta Kaczmarczyk przy wsparciu Agaty Studennej, Klaudii Majewskiej, Karoliny Łukasiewicz, Natalii Marat, Karoliny Pogorzelskiej i Pauliny Prostko. Przekąski dla młodych sportowców przygotowali studenci II roku kierunku Gastronomia – Sztuka kulinarna: Mateusz Prusak, Patryk Hyter, Agata Budzińska i Natalia Gwara.
Nasza młodzież uczestniczyła w wykładach oraz warsztatach gdzie poznawała tajniki zdrowej i odpowiedniej żywności dla sportowców.
Wspaniałą wiadomością jest to, że nawiązana współpraca będzie cykliczna, a nasza młodzież będzie pod opieką osób, które swoją wiedzą, doświadczeniem i wsparciem dołożą kolejną cegiełkę do kompleksowego rozwoju naszych młodych sportowców.
Dzięki wsparciu Koła Naukowego Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej, działającego przy Wydział Nauki o Żywności UWM Olsztyn w Olsztynie nasze zawodniczki będą w dobrych rękach
Więcej informacji na temat Koła:
Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej, działające przy Wydziale Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zostało stworzone dla studentów, którzy są pasjonatami żywienia i dietetyki oraz chcą w sposób praktyczny wykorzystywać wiedzę zdobytą podczas studiów. Członkami koła naukowego są głównie studenci technologii żywności i żywienia człowieka oraz dietetyki, jednak jako organizacja ogólnouczelniana koło jest również otwarte dla studentów innych kierunków studiów. W ramach działalności koła studenci: organizują wydarzenia mające na celu propagowanie wiedzy żywieniowej; w ramach edukacji żywieniowej przeprowadzają prelekcje dla różnych grup wiekowych – od przedszkolaków po seniorów; przeprowadzają badania naukowe, wyniki których prezentują na konferencjach naukowych oraz w czasopismach naukowych i popularnonaukowych; w sposób aktywny uczestniczą w szkoleniach, webinariach oraz prelekcjach dotyczących tematyki żywienia, dietetyki, dzięki którym mogą pogłębić swoje zainteresowania. Główne cele działalności koła to propagowanie wiedzy dotyczącej żywienia i dietetyki; edukacja żywieniowa dzieci, młodzieży, seniorów; poszerzanie wiedzy i doskonalenie umiejętności praktycznych studentów w zakresie technologii żywności i żywienia oraz dietetyki; integracja członków koła oraz integracja z innymi środowiskami skupiającymi pasjonatów żywienia i dietetyki; rozwój zainteresowań naukowych członków koła; współpraca z innymi jednostkami, instytucjami; rozwój umiejętności badawczych i rozpowszechnianie wyników przeprowadzonych badań na konferencjach i w czasopismach naukowych. Głównym celem koła jest pokazanie, że działalność naukowa pozwala na rozwój nie tylko wiedzy oraz pasji, ale także ciekawe spędzanie czasu wolnego oraz integrację i nawiązywanie nowych znajomości. Za swoją działalność edukacyjną, za organizację i prowadzenie Dni Świadomości Żywieniowej, w kategorii Studenckie inicjatywy prozdrowotne, studenci Koła otrzymali w listopadzie 2021 nagrodę Pro Juvenes, wyróżnienie od Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej. Aktualnie, Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej liczy 29 studentów i doktorantów, będących prawdziwymi pasjonatami żywienia i dietetyki.