II Liga Kobiet – 3 punkty zostają w Olsztynie!

artykuł prasowy wama-sport.pl

Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie II ligi odniosły siatkarki UKS Chemik Olsztyn. Olsztynianki w efektownym stylu pokonały w sobotę (12 października) AZS LSW Warszawa 3:0 (21.19,20). Sukces tym cenniejszy, że to rywalki uchodziły w tym spotkaniu za faworytki. Teoretyczne rozważania wzięły w łeb. Bezpośrednia konfrontacja wypadła zdecydowanie na korzyść siatkarek Chemika, które pokazały charakter i skuteczną grę w decydujących momentach.

UKS Chemik Olsztyn – AZS LSW Warszawa 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)

UKS Chemik Olsztyn: Patrycja Komenda, Weronika Wrzesińska, Joanna Rodak, Aleksandra Przybysz, Julia Gach, Oliwia Ekstowicz, Magda Borkowska (l) oraz Monika Kobylińska, Oliwia Milewska.

Zespół z Warszawy w trzech meczach zgromadził pięć oczek, a ma już za sobą potyczkę ze zdecydowanym faworytem rozgrywek NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Pokonał Nike Węgrów na wyjeździe z pełną pulę, z którym to rywalem olsztynianki wywalczyły u siebie tylko punkcik. Zapowiadała się więc ciężka przeprawa, ale okazało się, że przy dobrej grze można stawić czoła każdemu przeciwnikowi. Siatkarki Chemika nie uniknęły wprawdzie potknięć, zdarzały się serie błędów, ale mocną stroną okazała się koncentracja w końcówkach.

W pierwszym secie rywalki prowadziły 10:6 i 15:11. Chemik wyrównał na 19:19, a potem nie dał szans akademiczkom. W drugiej partii gospodynie przegrywały 1:5 i po czasie wziętym przez trenera Marka Kotulskiego zdobyły osiem oczek z rzędu. Wypracowana przewaga pozwoliła na spokojne dokończenie seta. W trzeciej odsłonie po dość wyrównanym początku Chemik odskoczył na 20:15 i przy wydatnej pomocy rywalek (zepsute zagrywki) postawił kropkę nad „i”. Bardzo cenne zwycięstwo, które poprawi sytuację w tabeli i powinno dodać pewności sienie. W poniedziałek do zespołu dołączą Izy: Rzodkiewicz i Żukowska, które wystąpiły na Sycylii w Szkolnych Mistrzostwach świata w siatkówce plażowej