II liga na półmetku: Chemik nadal się uczy, ale czy „odpali”?

Artykuł prasowy wama-sport.pl

W sobotę (17 listopada) siatkarki II ligi zakończyły pierwsza rundę fazy zasadniczej rozgrywek. W Olsztynie zamykający tabele UKS Chemik zmierzył się ze zdecydowanym liderem i przegrał to spotkanie 0:3 (-20,-18,-13). Zwycięstwo gości bezdyskusyjne, ale w dwóch setach olsztynianki wypadły nieźle.

UKS Chemik Olsztyn – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (20:25, 18:25, 13:25)

UKS Chemik Olsztyn: Monika Kobylińska, Aleksandra Przybysz, Joanna Rodak, Karolina Wrocławska, Julia Gach, Oliwia Ekstowicz, Magda Borkowska (l) oraz Weronika Wrzesińska, Katarzyna Knapp, Kinga Wesołowska, Iga Siemionow (l)

Na tle rządzącego w tym sezonie bezwzględnie w II lidze zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego siatkarki Chemika wypadły nieźle. Oczywiście wynik był od początku przesądzony, ale w dwóch pierwszych partiach olsztynianki próbowały nawiązać walkę, choć oczywiście rywalki kontrolowały przebieg wydarzeń. W trzecim secie NOSiR prowadził 15:11 i wówczas zawodniczka tej drużyny popisała się serią ostrych zagrywek z wyskoku, stąd tak wysoki wynik. Pierwsza rundę trzeba było potraktować jako edukację Chemika w nowych rozgrywkach. Czy będą lepsze efekty tej nauki w II rundzie?