II Liga. Zwycięstwo za 3 punkty z ŁMLKS Łaskovią Łask!

Artykuł prasowy  wama-sport.pl

Siatkarki UKS Chemik Olsztyn odniosły pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. W sobotę (10 listopada) za trzy punkty pokonały ŁMLKS Łaskovie 3:1 (20,-18,23,15). Przyjmujemy to z ogromną radością i nadzieją, że olsztynianki uwierzą w siebie i wreszcie toczyć będą równorzędne spotkania z rywalkami.

UKS Chemik Olsztyn – ŁMLKS Łaskovia 3:1 (25:20, 18:25, 25:23, 25:15)

UKS Chemik Olsztyn: Monika Kobylińska, Aleksandra Przybysz, Joanna Rodak, Karolina Wrocławska, Julia Gach, Oliwia Ekstowicz, Magda Borkowska (l) oraz Weronika Wrzesińska, Katarzyna Knapp, Kinga Wesołowska, Iga Siemionow (l)

Trudno się dziwić ogromnej radości siatkarek olsztyńskich po ostatnim gwizdku sędziego. Po siedmiu porażkach bez zdobytego punktu wreszcie wygrały i to od razu za pełną pulę. Oczywiście w grze zespołu nadal jest wiele mankamentów, ale zawodniczki już inaczej poruszają się na boisku, nabierają odpowiednich nawyków. I oby o tym nie zapominały. Spotkanie było chwilami dramatyczne. Pierwszy set zdecydowanie dla Chemika, drugi dla gości. Trzeci okazał się kluczowym. Siatkarki Łaskovii prowadziły już 10:2. Olsztynianki z mozołem odrabiały dystans, aż wreszcie doprowadziły do wyrównanej końcówki, która ostatecznie rozstrzygnęły na swoją korzyść. To wyraźnie je podbudowało, a jednocześnie załamało rywalki. W kolejnej partii olsztynianki od razu odskoczyły na 8:1. Nastąpił jednak niepokojący przestój. Rywalki odrobiły wiele punktów i przy stanie 15:12 dla gospodarzy było już nerwowo. Na szczęście Chemik uspokoił grę, znów zdobył przewagę i bezpiecznie wygrał seta i mecz.