II LK. BAS Białystok za mocny.

artykuł prasowy wama-sport.pl

W II lidze siatkarek w sobotę (23 stycznia) oba zespoły reprezentujące okręg warmińsko-mazurskie przegrały swoje spotkania i nie zdobyły punktów. UKS Chemik SMS Olsztyn przegrał u siebie z BAS Kombinat Budowlany Białystok 1:3 (-20, 21,-13,-18), ale stoczył z wiceliderem tabeli dobre spotkanie, w dwóch setach bardzo wyrównane.

Grupa 2

UKS Chemik SMS Olsztyn  BAS Kombinat Budowlany Białystok 1:3 (20:25, 25:21, 13:25, 18:25)

UKS Chemik SMS Olsztyn : Sara Ilnicka, Julia Gach, Julia Pietrzak, Weronika Poczynek, Natalia Godlewska, Oliwia Ekstowicz, Aleksandra Wyrzykowska(l), Izabela Żukowska (l) oraz Patrycja Komenda, Anna Fiedorowicz, Nikola Lewandowska, Patrycja Mazur, Klaudia Zapałowska, Zuzanna Dąbrowska

Zespół z Białegostoku, po kłopotach na początku sezonu szybko odrobił straty punktowe i najprawdopodobniej wraz z AZS AWF Warszawa wystąpi w dalszej części rywalizacji o awans do I ligi. Mimo klasy przeciwniczek chemiczki w pierwszych dwóch setach nawiązały walkę, a ponieważ rywalki postawiły poprzeczkę wysoko spotkanie stało na dobrym poziomie. Gdy olsztynianki wyrównały na 1:1 zaświtała nadzieja na zdobycie przynajmniej jednego oczka, co w konfrontacji z takim zespołem byłoby nie lada sukcesem. W następnych partiach nie udało się jednak utrzymać poziomu z poprzednich setów i uwidoczniła się przewaga faworytek. Mimo wszystko gra Chemika napawa optymizmem przed finiszem sezonu. Trzeba jeszcze zdobył kilka punktów.