II LK. Bez szans z faworytkami

artykuł prasowy wama-sport.pl

W niedzielę siatkarki UKS Chemik SMS Olsztyn poniosły porażkę 0:3 (-16,-23,-15) z dominatorkami II ligi AZS AWF W-wa, ale wypadły zupełnie dobrze.

UKS Chemik SMS Olsztyn – AZS AWF Warszawa 0:3 (16:25, 23:25, 15:25)

UKS Chemik SMS Olsztyn: Patrycja Komenda, Julia Gach, Julia Pietrzak, Weronika Poczynek, Natalia Godlewska, Oliwia Ekstowicz, Aleksandra Wyrzykowska (l) oraz Sara Ilnicka, Anna Fiedorowicz.

Akademiczki, które legitymują się imponującym bilansem (komplet zwycięstw bez straty seta) są poza zasięgiem wszystkim zespołów II ligi, więc nie mieliśmy złudzeń co do końcowego wyniku. Liczyliśmy natomiast na dobrą grę olsztynianek. I pod tym względem siatkarki Chemika nie zawiodły. Od czasu do czasu nawiązywały walkę, pokazały tez kilka interesujących zagrań. W drugiej partii przegrywając 13:21 odrobiły dystans i doprowadziły do zaciętej końcówki. Nie udało się urwać seta, ale pozostawiły po sobie korzystne wrażenie.