II LK. Cenna wygrana z Mysiadłem!

artykuł prasowy wama-sport.pl

Siatkarki II ligi wznowiły rozgrywki. UKS Chemik SMS Olsztyn odniósł w sobotę (9 stycznia) zwycięstwo we własnej nad MUKS Krótka Mysiadło 3:2 (-19, 16, 24,-23, 8). Dwa oczka w sytuacji zagrożonych degradacją olsztynianek, to bardzo cenna zdobycz, wszak rywalki są znacznie wyżej notowane. To zawsze daje większy komfort przed nerwowym finiszem rozgrywek.

UKS Chemik SMS Olsztyn – MUKS Krótka Mysiadło 3:2 (19:25, 25:16, 26:24, 23:25, 15:8)

UKS Chemik SMS Olsztyn: Patrycja Komenda, Julia Gach, Julia Pietrzak, Nikola Perzanowska, Natalia Godlewska, Oliwia Ekstowicz, Aleksandra Wyrzykowska (l) oraz Izabela Żukowska (l), Sara Ilnicka, Weronika Poczynek, Anna Fiedorowicz, Nikola Lewandowska, Zuzanna Dąbrowska, Patrycja Mazur

Olsztynianki przystąpiły do tego bardzo ważnego dla nich spotkania wyraźnie zdenerwowane. Ostatnie porażki i kłopoty kadrowe wywarły piętno, stąd sporo błędów. Przeciwniczki to wykorzystały i gładko wygrały do 19. W kolejnej odsłonie role się odwróciły. To Chemik dyktował warunki i bez kłopotów zwyciężył do 16. Prawdziwa walka rozgorzała od trzeciego seta, podniósł się też zdecydowanie poziom tego spotkania. Zawodniczki obu stron skoncentrowały się na grze, mniej było błędów, dużo widowiskowych obron i kontrataków. W końcówce trzeciej partii olsztynianki obroniły setbola, a potem w jednym ustawieniu zdobyły trzy oczka. W czwartym secie była szansa by zakończyć mecz i zgarnąć pełna pulę. Chemik prowadził 20:18, po czy stracił cztery punkty z rzędu i efekcie przegrał partię. Na szczęście w tie breaku poszło łatwiej niż można było oczekiwać. Olsztynianki od razu odskoczyły na kilka punktów i grając bardzo starannie nie zaprzepaściły okazji zwyciężając do 8 i w całym meczu 3:2.

Wkład w niewątpliwy sukces ma cały zespół. Zresztą na boisku pokazały się wszystkie zapisane w protokole zawodniczki i wypełniły swe zadania. Teoretyczne dublerki w trudnych momentach potrafiły udźwignąć ciężar odpowiedzialności i to napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami.