II LK. Zdobywamy 3 punkty w Stolicy!

artykuł prasowy wama-sport.pl

W II lidze – Po 3:1 z Wojskowymi UKS Chemik SMS już spokojniejszy.

W II lidze siatkarek oba zespoły z województwa warmińsko-mazurskiego grały w sobotę (16 stycznia) na wyjeździe. Bardzo zadowolone wracały ze stolicy zawodniczki UKS Chemik SMS Olsztyn, które wygrały z Wojskowymi 3:1 (17,-19, 22, 19). To jeszcze nie zapewnia ligowego bytu, ale komfort na finiszu będzie większy.

Wojskowe Warszawa – UKS Chemik SMS Olsztyn 1:3 (17:25, 25:19, 22:25, 19:25)

UKS Chemik SMS Olsztyn: Patrycja Komenda, Julia Gach, Julia Pietrzak, Nikola Perzanowska, Natalia Godlewska, Oliwia Ekstowicz, Aleksandra Wyrzykowska (l) oraz Sara Ilnicka, Anna Fiedorowicz, Nikola Lewandowska.

Było to bardzo ważne zwycięstwo, a zdobyte trzy punkty powinny ułatwić grę na finiszu sezonu, gdzie nerwy też odrywają swoją rolę. Olsztynianki zaczęły bardzo dobrze. W pierwszym secie od razu przejęły inicjatywę i prowadziły różnicą 2-4 punktów. W końcówce odskoczyły od rywalek i bez stresu zakończyły partię do 17. Wydawało się, że znalazły patent na przeciwniczki, tymczasem w drugim secie role się odwróciły. Wprawdzie do stanu 18:18 trwała walka punkt za punkt, ale od tego momentu Chemik zupełnie stanął w miejscu i było 1:1. Najgorzej, że słaba gra, przede wszystkim w kontrze, przeniosła się na trzecią odsłonę. Wojskowe prowadziły już 17:10 i rysował się czarny scenariusz. Olsztynianki zdołały się zmobilizować. Dokonane przez trenera zmiany okazały się trafne. Zespół gości wyrównał na 22:22. a potem w jednym ustawieniu zdobył trzy potrzebne oczka. W czwartym secie warszawianki walczyły do stanu 16:16. Potem inicjatywę znów przejęły siatkarki Chemika i wygrywając tego seta do 19 wywiozły ze stolicy komplet punktów.