W Węgrowie UKS Chemik SMS postawił się faworytkom

artykuł prasowy – wama-sport.pl

Siatkarki II-ligowego UKS Chemik SMS Olsztyn były bliskie sprawienia w sobotę (28 listopada) sensacji w Węgrowie. Ostatecznie przegrały z zespołem Nike 2:3 (22,-20, 21,-13,-12), ale wywalczenie punktu jest i tak cenną zdobyczą. Gdyby olsztynianki po trzecim secie mocniej przycisnęły rywalki zapewne sprawiłyby niespodziankę . Ale poczekajmy. To bardzo młode siatkarki, które szybko się uczą i zapewne w niedalekiej przyszłości wykorzystają taką szansę.

Nike Węgrów – UKS Chemik SMS Olsztyn 3:2 (22:25, 25:20, 21:25, 25:13, 15:12)

UKS Chemik SMS Olsztyn: Patrycja Komenda, Julia Gach, Julia Pietrzak, Weronika Poczynek, Natalia Godlewska, Oliwia Ekstowicz, Aleksandra Wyrzykowska oraz Daria Pykosz, Sara Ilnicka, Anna Fiedorowicz, Nikola Perzanowska, Iza Żukowska (l)

Olsztynianki rozegrały bodaj najlepsze spotkanie w tegorocznym sezonie. Zdobycie punktu na boisku jednego z faworytów rozgrywek jest sporym sukcesem, ale przy większym doświadczeniu, można było to spotkanie wygrać za pełna pulę. Olsztynianki nie wykorzystały wyraźnej konsternacji rywalek po przegranym przez nie trzecim secie. Brakuje im jeszcze prawdziwego ligowego instynktu, kiedy przy takiej okazji trzeba pójść zdecydowanie za ciosem. W tie breaku Chemik przegrywał 2:7, a mimo to wyrównał na 12:12. I tak jakby znów się tym zadowolił. Dekoncentracja w przyjęciu zagrywki pozwoliła doświadczonym przeciwniczkom dokończyć mecz i wziąć większą część z puli. Mimo wszystko gra olsztynianek mogła się podobać i oby to zaowocowało konkretnymi wynikami w kolejnych meczach w Olsztynie: w środę z Ósemką Siedlce i w sobotę z LSW Warszawa.