Zacięte baraże. Zryw Volley lepszy od naszego młodszego zespołu.

Juniorki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława w (niedzielę 24 stycznia) jako pierwsze z uczestniczek baraży awansowały do finałowego turnieju Mistrzostw Województwa. W Miejskiej Hali Sportowo – Widowiskowej w Iławie rozegrały dwa mecze siatkarkami UKS Chemik SMS Olsztyn II, a towarzyszyły temu ogromne emocje. O losach spotkań decydowały dramatyczne końcówki każdego seta. Ostatecznie wygrały iławianki 3:2 i 3:1

Bardzo dobra gra obu zespołów we wszystkich elementach techniki i taktyki gry powodowała, że mecze stały na wysokim poziomie sportowym. Bardziej zdeterminowany zespół gospodyń, spowodował, że pomimo przegrania w pierwszym meczu dwóch setów, iławianki podniosły się w trzeciej partii i wygrywając końcówkę 25:23 w kolejnych setach były nie do zatrzymania. Zwycięstwo w pierwszym meczu 3:2 dało zawodniczkom Zrywu więcej pewności siebie i optymistycznie zbudowało zespół na drugi mecz. Rewanż pomimo przerwy nie spowodował dekoncentracji w zespole z Iławy, przeciwniczki starały się powstrzymać rozpędzone Zrywiary, ale tego dnia w tym meczu zdołały wygrać tylko jednego seta.

Turniej Finałowy Mistrzostw Województwa Juniorek zostanie rozegrany w dniach 19-21 lutego 2021 roku (gospodarzem będzie Chemik SMS I)

Mieczysław Pietroczuk (trener Zrywu) – wielki szacunek za sportową walkę należy się obu zespołom, uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Olsztyna oraz siatkarki Zrywu stworzyły piękne siatkarskie widowisko. Szkoda tylko że nie można było takich emocji zafundować naszej publiczności, to była piękna lekcja sportowej walki. Po raz pierwszy zagraliśmy mecz całym zespołem, wiele akcji znamionował wysoki poziom sportowy. Cieszę się że wytrzymaliśmy te mecze pod względem emocjonalnym, bo w ostatnim czasie mieliśmy z tym problemy. Teraz przed nami ważny okres przygotowania do turnieju finałowego, bo nie chcemy w nim tylko brać udziału – pragniemy wrócić na medalową ścieżkę Zrywu.

Piotr Stasiewicz (trenera UKS Chemik SMS Olsztyn). Zawodniczki dały z siebie wszystko. W pierwszym spotkaniu była szansa na wygranie meczu 3:0, a wówczas losy awansu mogły potoczyć się inaczej. Moje młodsze zawodniczki – kadetki z jednym wyjątkiem, nie wytrzymały presji, gdy przeciwniczki rozstrzygnęły trzecią partię. Iławiankom należą się gratulacje za determinację, wiarę do końca w sukces, a ze strony sportowej za wspaniałą grę w obronie. Rewanż też był bardzo zacięty, a uczestniczki barażu kończyły dwumecz, w sumie dziewięć setów, na ostatnich nogach. To była końska dawka sportu.

Wyniki

1.MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława vs UKS Chemik SMS Olsztyn II 3:2 /26:28, 23:25, 25:23, 25:15, 15:9/

2.MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława vs UKS Chemik SMS Olsztyn II 3:1 /25:15, 25:23,23:25, 29:27/