Fantastyczny mecz w Warszawie

artykuł prasowy wama-sport.pl

W II lidze siatkarek nieobliczalny UKS Chemik Olsztyn pokonał w Warszawie ESPES Sparta 3:0 (12,13,16). Nie tyle zwycięstwo jest niespodzianką, ile jego rozmiary. Olsztynianki panowały na boisku niepodzielnie, co istotne, ani przez chwilę nie pofolgowały. Rywalki były bezradne. W Elblągu Energa Truso graał ważny mecz z Wieżycą Stężyca i niestety znów poniosła porażke 0:3 (-21,-24,-19)

Grupa II

ESPES Sparta Warszawa -UKS Chemik Olsztyn 0:3 (12:25, 13:25, 16:25)

UKS Chemik Olsztyn: Patrycja Komenda, Weronika Wrzesińska, Izabela Rzodkiewicz, Nikola Perzanowska, Julia Gach, Oliwia Ekstowicz, Magda Borkowska (l) oraz Izabela Żukowska (l) Monika Kobylińska, Natalia Godlewska, Weronika Poczynek

Olsztynianki od pierwszych piłek prezentowały się znakomicie. Świetnie zagrywały, zupełnie zdezorganizowały poczynania rywalek, które traciły wiarę w sukces z każdą upływającą minutą. Co istotne siatkarki Chemika były cały czas konsekwentne w realizacji planu taktycznego, pamiętając, że w siatkówce nie można przeciwnikom dać szansy. Do ostatniego gwizdka grały w ogromnym przekonaniem, stąd tak efektowne zwycięstwo. Wszystkie sety były do siebie bardzo podobne. Rywalki nawet nie miały punktu zaczepienia by odwrócić losy spotkania.

Wyniki

BAS Białystok – Ósemka Siedlce 3:1 (25:20, 25:15, 18:25, 25:15)

LTS Legionovia Legionowo – AZS LSW Warszawa 2:3 (25:19, 19:25, 29:27, 21:25, 14:16)

Sparta Warszawa – Chemik Olsztyn 0:3 (12:25, 13:25, 16:25)

AZS AWF Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Maz. 2:3 (25:16, 24:26, 25:21, 19:25, 13:15)

Krótka Mysiadło – Nike Węgrów 1:3 (20:25, 14:25, 25:16, 16:25)