II LK. 3 punkty zostają w Olsztynie!

artykuł prasowy wama-sport

W pierwszym w tym sezonie meczu II ligi w Olsztynie siatkarki UKS Chemik SMS Olsztyn pokonały Legionovię 3:0 (23, 23, 17). Tym samym po dwóch spotkaniach podopieczne trenerów: Macieja Dobrowolskiego i Piotra Stasiewicza mają na koncie cztery punkty i zapewne po tej serii będą blisko czołówki. Olsztynianki wygrały zasłużenie, choć, zwłaszcza na początku, były chwile niepewności. Ale dobre końcówki zwieńczyły dzieło.

UKS Chemik SMS Olsztyn – Legionovia 3:0 (25:23, 25:23, 25:17)

UKS Chemik SMS Olsztyn: Patrycja Komenda, Julia Gach, Julia Pietrzak, , Nikola Perzanowska, Natalia Godlewska, Oliwia Ekstowicz, Aleksandra Wyrzykowska (l) oraz Nikola Lewandowska, Anna Fiedorowicz, Sara Ilnicka, Patrycja Mazur, Weronika Poczynek, Izabela Rzodkiewicz, Izabela Żukowska (l)

Dwa pierwsze sety przebiegały podobnie. Na samym początku dość dużą przewagę osiągnęły rywalki, ale siatkarki Chemika szybko „łapały” koncentrację i jak zaczęły grać swoje błyskawicznie odrabiały straty. W odpowiednim momencie wychodziły na prowadzenie i w miarę bezpiecznie zakończyły obie partie. Trzeci set to już formalność. Zdegustowane przeciwniczki nie stawiały większego oporu i olsztynianki szybko postawiły kropkę nad „i”. Zwycięstwo tym cenniejsze, że zespół nie mógł skorzystać z dwóch zawodniczek przyjmujących zagrywkę, ale jak widać dobrze sobie poradził.