II LK. Porażka 1:3 w Mysiadle

artykuł prasowy wama-sport.pl

Ze zmiennym szczęściem rozpoczęły II ligowy sezon siatkarki UKS Chemik SMS Olsztyn. Po niezłym przed tygodniem występem na własnym boisku w te sobotę (17 października) przegrały na wyjeździe z Krótką Mysiadło 1:3 (-15, 17, -17, -8). Wprawdzie zespól znów wystąpił w osłabionym składzie, ale to częściowe usprawiedliwienie, bowiem rywalki były w zasięgu, a scenariusz tak się ułożył, że stworzyła się szansa nawet na zwycięstwo. Niestety, olsztynianki jej nie wykorzystały.

Krótka Mysiadło – UKS Chemik SMS Olsztyn 3:1 (25:15, 17:25, 25:17, 25:8)

UKS Chemik SMS Olsztyn: Sara Ilnicka, Julia gach, Julia Pietrzak, Anna Fiedorowicz, Natalia Godlewska, Oliwia Ekstowicz, Aleksandra Wyrzykowska (l) oraz Daria Pykosz, Weronika Poczynek, Nikola Lewandowska, Zuzanna Dąbrowska, Iza Żukowska (l).

Największym problemem zespołu olsztyńskiego jest brak stabilizacji. Choroby i kontuzje sprawiają, że zawsze ktoś wypada ze składu, a niektóre dziewczyny nie trenują regularnie. To wyraźnie odbija się na poziomie gry. Brakuje pewności i to we wszystkich elementach, od przyjęcia zagrywki począwszy na ataku skończywszy. Tym razem w składzie zabrakło Patrycji Komendy, Nikoli Perzanowskiej i Izabeli Rzodkiewicz. To duży ubytek, ale można było się pokusić o lepszy wynik. Przy stanie 1:1 w setach trzecia partia była wyrównana, ale „chemiczki” nie wykorzystywały nagminnie kontrataków. To się musiało zemścić. W drugiej połowie seta siatkarki z Mysiadła uzyskały przewagę, a czwarty set to niestety sportowa egzekucja.